انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-سی ویکم فروردین - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(فروردین ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=354)
+---- موضوع: فقط برای امروز-سی ویکم فروردین (/showthread.php?tid=2489)

فقط برای امروز-سی ویکم فروردین - mahla - 2013-11-29

31 فروردین … رها کردن

«اعتیاد یک بیماری خانوادگی است، اما فقط میتوانیم خود را تغییر دهیم.»

جزوه جوانی و بهبودی

v

بسیاری از ما از خانوادههای به شدت آسیبدیده میآییم. در مواقعی عدم سلامت عقل که در میان خویشاوندان ما حاکم است، غیر قابل تحمل به نظر میرسد. گاهی اوقات میخواهیم ساک خود را ببندیم و از آنها دور شویم.

دعا میکنیم اعضای خانواده ما در بهبودی به ما بپیوندند، اما شدیداً باعث تأسف است که این امر همیشه اتفاق نمیافتد. گاهی اوقات علیرغم بهترین تلاشهای ما برای رساندن پیام، متوجه میشویم نمیتوانیم به عزیزترین نزدیکان خود کمک کنیم. بر اساس تجربه گروهی ما آموختهایم اغلب برای کمک به خویشاوندان خود بیش از حد به آنها نزدیک هستیم. درمییابیم بهتر است آنها را به مراقبت نیروی برتر بسپاریم.

دریافتهایم وقتی از تلاش برای حل مشکلات خانواده خود دست میکشیم، به آنها فرصت مورد نیاز برای حل مشکلات زندگی خودشان را میدهیم. با یادآوری اینکه ما قادر به حل مشکلات برای آنها نیستیم، به خود آزادی میدهیم که به اداره امور زندگی خود بپردازیم. ایمان داریم خداوند به خویشاوندان ما کمک خواهد کرد. اکثر اوقات بهترین چیزی که میتوانیم به عزیزان خود بدهیم الگوی بهبودی مداوم خود ماست. به خاطر حفظ سلامت عقل خود و خانواده خود، باید به خویشاوندان خود اجازه دهیم روشهای خود را برای بهبودی پیدا کنند.

v

فقط برای امروز: تلاش میکنم برنامه خود را انجام دهم و خانواده خود را به مراقبت نیروی برتر بسپارم.

RE: فقط برای امروزالانان-شهامت عوض شدن-31 فروردین - NASIB - 2014-02-03

31فروردین
سی و یکم فروردین
بعد از اینکه مشتاقانه بیشتر از یکسال روی قدمهای 12 گانه کار کردم .بخاطر سقوط و انحراف مداوم به سمت دلسوزی برای خودم و رنجش از ناتوانی فرد الکلی در حمایت عاطفی ازش نا امید شدم . یکشب وقتی روی قدمهای ششم و هفتم تمرکز می کردم . یک کلمه به ذهنم خطور کرد وقتی کاملا آماده بودیم که خداوندنواقص ما را برطرف کند .مثل این بود که پرده ای از جلوی چشمانم برداشته شود . تلاش الکلی را دیدم و مبارزه او را برای متعادل ماندن (پاک ماندن) و من همینطور برای مبارزه خودم احساس همدردی میکردم . دلسوزی برای خودم و رنجش از بین رفته بود .
یاد آوری امروز
میخواهم آماده باشم تا نواقصم برطرف شود . آنچه که در توانم باشد .انجام خواهم داد. می توانم یک آگاهی بدون قضاوت از خودم را افزایش دهم .آنچه را که کشف میکنم قبول دارم و کاملا مشتاقم که عوض شوم . اما این قدرت را ندارم .که خود را بهبود بخشم . فقط آن قدرت مافوق من می تواند این کار را انجام دهد . "این حقیقت را قبول میکنم که برای بدست آوردن سلامتی احتیاج به کمک دارم .و اینکه بدون کمک نمی توانم آنرا بدست بیاورم .

RE: فقط برای امروز-سی ویکم فروردین - NASIB - 2014-10-08

31 فروردین a day at a time از کتاب اندیشه امروز
يكي‌ از سازنده‌ترين‌ درسهايي‌ كه‌ در دوران‌ بازپروري‌ آموخته‌ام‌ گوش‌ كردن‌ به‌ خود وتوجه‌ به‌ احساسات‌ واقعي‌ خود مي‌باشد. براي‌ ساليان‌ متمادي‌ بيشتر توجه‌ من‌معطوف‌ به‌ ديگران‌ و گفتار و رفتار آنها بوده‌ است‌ و تلاش‌ براي‌ اينكه‌ چگونه‌ رفتاركنم‌ كه‌ موجب‌ رضايت‌ ديگران‌ شودجزئي‌ از هويت‌ من‌ شده‌ بود. اكنون‌ نيز گاي‌ فكرمي‌كنم‌ كه‌ ديگران‌ موجودات‌ كامل‌تري‌ هستند و من‌ وظيفه‌ دارم‌ كه‌ آنها را خشنودنمايم‌.امروز من‌ به‌ آرامي‌ دريافته‌ام‌ كه‌ مي‌توانم‌ طرز تفكر خود را تغيير دهم‌ و بيش‌ ازخشنودي‌ ديگران‌ به‌ رضايت‌ خود بينديشم‌ و به‌ صدايي‌ كه‌ از اعماق‌ وجودم‌برمي‌خيزد توجه‌ بيشتري‌ كنم‌ با اين‌ اميد كه‌ چيزهايي‌ را كه‌ در ديگران‌ جستجومي‌كنم‌، درخود بيابم‌.آيا من‌ مي‌توانم‌ كه‌ خود را به‌ ديده‌ احترام‌ بنگرم‌ و عواطف‌ و احساساتي‌ را كه‌ در طول‌ساليان‌ دراز در وجود من‌ بدون‌ توجه‌ وجود داشته‌اند بپذيرم‌؟ آيا من‌ پذيرفته‌ام‌ كه‌گاهي‌ نيازمند آنم‌ كه‌ فارغ‌ از هياهوي‌ جهان‌ زماني‌ را صرف‌ گوش‌ دادن‌ به‌ خود و به‌احساسات‌ خود كنم‌ و بدانم‌ كه‌ ناديده‌ گرفتن‌ آنها دليل‌ وجود نداشتن‌ آنها نيست‌؟
«احساسا ت‌ تو متعلق‌ به‌ تو هستند»