انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-هشتم آذر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز-(آذر ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=331)
+---- موضوع: فقط برای امروز-هشتم آذر (/showthread.php?tid=1953)

فقط برای امروز-هشتم آذر - mahla - 2013-11-22

مراقبت نیروی برتر 8 آذر

«معتقدیم که نیروی برتر

از ما مراقبت خواهد کرد.»

کتاب پایه

v

برنامه بر اساس این عقیده است که به کارگیری اصول ساده میتواند اثرات عمیقی را در زندگی ما ایجاد کند. یکی از این اصول این است که اگر درخواست کنیم، نیروی برتر از ما مراقبت خواهد کرد. از آنجا که این اصل بسیار اساسی است، شاید مایل به نادیده گرفتن آن باشیم. اگر یاد نگیریم که این حقیقت روحانی را آگاهانه به کار بگیریم، ممکن است چیزی ضروری برای بهبودی خود، مانند نفس کشیدن برای زندگی را از دست دهیم.

چه اتفاقی میافتد وقتی خود را مضطرب و وحشتزده مییابیم؟ اگر به طور مداوم سعی در بهبود بخشیدن رابطه خود با نیروی برتر کنیم، مشکلی نخواهیم داشت. به جای اینکه شتابزده عمل کنیم، لحظهای صبر میکنیم و به طور مختصر موارد خاصی در گذشته را به یاد میآوریم که نیروی برتر نسبت به ما توجه و مراقبت نشان داده است. این امر به ما اطمینان میدهد که نیروی برتر هنوز هم مسئولیت زندگی ما را بر عهده دارد. سپس برای وضعیت کنونی راهنمایی و قدرت میخواهیم و با اطمینان از اینکه زندگی ما در اختیار خداوند است، به کار خود ادامه میدهیم.

کتابچه سفید ما میگوید: «برنامه ما مجموعهای از اصول است». هر چه به طور مداومتر سعی در بهبود بخشیدن سپاسگزاری آگاهانه خود از این اصول کنیم، برای اجرای آنها تمایل بیشتری خواهیم داشت.

v

فقط برای امروز: سعی میکنم رابطه آگاهانه خود را با نیروی برتری که از من مراقبت میکند، بهبود ببخشم.

RE: فقط برای امروز-هشتم آذر - mehdiast - 2013-11-29

بنام خدا

در گذشته از کلمه ایی بنام خدا رنجش داشتم وهر کس این کلمه را پیش من به زبان می آورد از او هم رنجش گرفتم

بعد از گذشت دوسال از بهبودیم دریافتم که من باید مراقبه کنم و به تنهایی قادر به تحمل مشکلات نیستم
و شروع کردم با ناباوری به مراقبه کردن و به عین دیدم که روزانه کارهایم روبراه شد و از اون به بعد تمام رشدم را کردم
پس فقط برای امروز:سعی میکنم که خودم را به نیروی برتر نزدیک تر کنم و در مراقبه هایم با خداوند صادقانه عمل نمایم
وحال که متوجه شدم مراقبه چه تاثیر شگرفی دراد به آن مادام ادامه دهم

RE: فقط برای امروز-هشتم آذر - NASIB - 2013-11-29

مهمترین اصل روحانی قدم سوم تمایل می باشد یعنی تا ما نخواهیم و تمایل نداشته باشیم خداوند وارد زندگی ما نمیشود و خودش را به زور تحمیل نمی کند . تمایل یعنی میل به اضافه حرکت ،تا ما تمایل به انجام کاری را نداشته باشیم و در این راه از خود حرکتی نکنیم خدا هم برای ما حرکتی انجام نمی دهد

RE: فقط برای امروز-هشتم آذر - NASIB - 2013-12-17

اگر خواهان عشقی ،ترک کردن را بیاموز،فقط یک نوع است ترک خواست فردی.
خدوندا !
بادا که خواست «تو »ونه خواست من تحقق پذیرد.جی پی واسوانی هشت ادر

RE: فقط برای امروز-هشتم آذرشاپور الف - sadaf - 2014-01-29

8 آذر
وقتي خارج از اندازه و ظرفيت به خود توجه مي‌كنيم وارد دنياي واقعي ترحم و دلسوزي به نام خودشیفتگی شده‌ايم. در اين حالت است كه ارتباط منطقي خود را با افراد و دنياي اطرافمان از دست مي‌دهيم. امروز وقتي در اين احساسات عاطفي كه توجه به خود است، قرار مي‌گيرم به دنبال علت اين احساس مي‌گردم. ترازنامه‌ی روزانه در این رابطه مي‌تواند به راحتي من را كمك كند. امروز مي‌توانم پس از كشف علت بروز اين احساسات جهت رهايي و اقدام درست، کاری از روی اصول خودیاری انجام دهم. با اینکه من نیاز به توجه و نوازش و تیمار دارم، امّا حد و حدود آن را نمی‌دانم. به همین دلیل بهترین راه و روش رسیدگی به خودم را از دوستان و راهنمای خودم یاد می‌گیرم. آيا نيرو و انرژي خود را صرف مشكلات يا يافتن راه‌ حلی برای آن مي‌كنم؟ امروز با دلگرمي به پشتوانه دوستان بهبودي و راهنما و خداوند مهربان توانايي رهايي از خودپرستي و خودشیفتگی را دارم. امروز مسیر من راه درستی است که هرروز دوستان بهبودی در مشارکت‌های خود به من و تازه‌واردان توضیح می‌دهند. خداوندا: تو را سپاس و شکر مي‌گويم، كه مرا در مكاني امن و دوستاني مطمئن قرار داده‌ای!
يك دست صدا ندارد!

RE: فقط برای امروز-هشتم آذر الانان - NASIB - 2014-02-04

8 آذر
هنگاميه به الانان آمدم افكار من به قدري آشفته بود كه متوجه الكلي اي در زندگي من وجود داشت نبودم الانان به من كمك كرد تا احساس امنيت كافي داشته باشم تا بتوانم حقيقت را ببينم . همچنانكه افكار من شروع به بهتر شدن ميكرد ، از دروغ هايي كه به خودم و ديگران گفته بودم مي ترسيدم اما من از اين موقعيت رها شده و به شخص ديگري تبديل شدم يك راستگوي هميشگي شده بودم وظيفه من اين بود ، هر فردي كه ميخواست به آنچه واقعا اتفاق افتاده گوش فرا دهد ، آگاهش كنم . من برچسب صداقت زده بودم ، اما خشم و اهانت خود را كاملا واضح به الكلي ابراز ميكردم و براي كمك خواستن شديدا گريه ميكردم الانان به من نشان داد كه بينش من از يك موقعيت ، تنهاحقيقتي است كه من از روزنه دنياي خويش مي بينم . من با مقصر دانستن الكلي به لحاظ داشتن مرضي كه بر زندگي هر دوي ما تاثير گذاشته بود . و يا با اوقات تلخي و پافشاري بر اين كه من حالا حقيقت واقعي را مي شناسم ، نمي توانم انكارهاي گذشته را باطل كنم اما با شناختن بهترين عملي كه در آن زمان مي توانستم انجام دهم ، ميتوانم براي موقعيت هاي مختلف ، پاسخ هاي زيادي ارائه دهم . امروز ميتوانم با خود صادق باشم و هنوز با خود مهربان باشم .

ياد آوري امروز

.آنگاه كه به نگراني در مورد اينكه ديدگاه ديگران در مورد مسائل من چيست خاتمه دهم و به خود توجه كنم ، آرامشي بيش از آنچه تا كنون مي شناختم خواهم داشت . من نميتوانم بيماري الكليسم را كنترل كنم ، اما با بررسي صادقانه انگيزه و احساساتم ميتوانم خود را از چنگال آن رها سازم . "هر كه با هيولايي مبارزه ميكند ، بايد مراقب باشد كه در اين حادثه به هيولايي تبديل نشود" .

RE: فقط برای امروز-هشتم آذر-a day at a time - NASIB - 2014-09-19

سالها پيش‌ دكتر آدلر براي‌ يكي‌ از بيماران‌ خود كه‌ دچار افسردگي‌ بود چنين‌ تجويزكرد:«تو بهبود خواهي‌ يافت‌ اگر تنها براي‌ دو هفته‌ هر روز صبح‌ كه‌ از خواب‌ بلندمي‌شوي‌ كاري‌ را انجام‌ دهي‌ كه‌ موجب‌ خوشحالي‌ يك‌ فرد ديگر شود. اگر توانستي‌اين‌ كار را انجام‌ دهي‌ به‌ هيچ‌ درمان‌ و مشاوره‌ ديگري‌ نياز نداري‌».نسخه‌ دكتر آدلر شباهت‌ زيادي‌ با پيشنهادات‌ برنامه‌ بازپروري‌ جهت‌ رهايي‌ ازافسردگي‌ است‌.آيا هنگاميكه‌ افسرده‌ام‌ سعي‌ در انزوا دارم‌ يا اينكه‌ توصيه‌هاي‌ دوستان‌ خود در گروه‌را به‌ كار مي‌بندم‌؟آيا زمانيكه‌ افسرده‌ام‌ سعي‌ خواهم‌ كرد كه‌ با تقسيم‌ اندوه‌ خود با يك‌ دوست‌ غمي‌ راكه‌ در وجود من‌ لانه‌ كرده‌ است‌ با دوستي‌ حاكم‌ بين‌ افراد گروه‌ جايگزين‌ نموده‌ وآرامش‌ بيابم‌؟آيا من‌ نيز به‌ نوبه‌ خود كساني‌ را كه‌ افسرده‌اند و نا اميد با دوستي‌ خود حمايت‌ خواهم‌كرد؟ آيا هنوز در پشت‌ ديوارهاي‌ تنهايي‌ خود، با غمهاي‌ خود در تنهايي‌ روزها رابه‌شب‌ مي‌رسانم‌؟

«تنها چيز نوميد كننده‌ واقعي‌ تنهايي‌ است‌»
 فقط برای امروز-هشتم آذر-a day at a time   کتاب اندیشه امروز