انجمن بانیان بهبودی
1- آيا من مي‌پذيرم كه نمي‌توانم مشروبخواري و يا رفتار شخص ديگري را كنترل كنم؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن الانان(خانواده های الکلی ها) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=61)
+--- انجمن: قدم های دوازده گانه الانان (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=63)
+---- انجمن: قدم اول الانان (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=64)
+---- موضوع: 1- آيا من مي‌پذيرم كه نمي‌توانم مشروبخواري و يا رفتار شخص ديگري را كنترل كنم؟ (/showthread.php?tid=1887)

1- آيا من مي‌پذيرم كه نمي‌توانم مشروبخواري و يا رفتار شخص ديگري را كنترل كنم؟ - mehdiast - 2013-11-18

1- آيا من مي‌پذيرم كه نمي‌توانم مشروبخواري و يا رفتار شخص ديگري را كنترل كنم؟

RE: 1- آيا من مي‌پذيرم كه نمي‌توانم مشروبخواري و يا رفتار شخص ديگري را كنترل كنم؟ - NASIB - 2014-01-26

در کارکرد قدمها متوجه شدم من نمیتوانم افکار و رفتار و گفتار دیگران را تغییر دهم.من نمیتوانم از مصرف کسی تا نخواهد خودداری کنم.من باید نقشی که به من محول شده است را انجام دهم

RE: 1- آيا من مي‌پذيرم كه نمي‌توانم مشروبخواري و يا رفتار شخص ديگري را كنترل كنم؟ - zeinab.1 - 2014-02-20

خوب قبل این فکر رو هیچ کدام از ما نمی کردیم ولی با کار کرد قدمها فهمیدیم که امروز تنها فقط می توانیم رو افکار وحرکات خود کنترل داشته باشیم واون هم با تکرار وتکرار ابزار برنامه ومن امروز نمی تونم کسی رو کنترل کنم واونو مطابق میل خودم تغییر دهم ..هر کسی امروز مسؤول کارهای خودش است

RE: 1- آيا من مي‌پذيرم كه نمي‌توانم مشروبخواري و يا رفتار شخص ديگري را كنترل كنم؟ - sabor - 2014-06-27

من بعد از مبارزات زیاد ودرحقیقت شکست های پی درپی واز دست دادن عنان واختیار زندگیم متوجه شدم که من عاجزم وکسی را نمی توانم تعییر دهم پس نه تنها دست از کنترل شخص بیمارم برداشتم بلکه پذیرفتم که من فقط قدرت ایجاد تغییر درخود رادارم نه هیچکس دیگری .

RE: 1- آيا من مي‌پذيرم كه نمي‌توانم مشروبخواري و يا رفتار شخص ديگري را كنترل كنم؟ - mahdis - 2014-07-16

امروز اره مي تونم بگم كه قبول كردم، چون تا حدي با بيماري اعتياد آشنايي پيداكردم، تا حدودي از عدم توانايي هاي خودم آگاهي پيدا كردم، نواقصمو شناختم و فهميدم كه من خدا نيستم و فقط مي تونم خودمو تغيير بدم ، اين كه من عاجزم و توانايي هايم محدود است همه اين ها به من كمك مي كنه تا دست از كنترل كردن شخص بيمار بردارم

RE: 1- آيا من مي‌پذيرم كه نمي‌توانم مشروبخواري و يا رفتار شخص ديگري را كنترل كنم؟ - زهرا20 - 2014-07-28

بله به ناتوانی خودم در مقابل رفتارهای بیمارگونه پی بردم ، قبول کردم ، البته قبول کردنش خیلی سخت بوده و لی بعد از تلاش های خیلی زیاد و شکست های پی در پی متوجه شدم خودم بیمارتر از بیمارم هستم و در مقابل رفتارهاش عاجزم
متاسفانه الانم یه موقع هایی با کله بیمارم رفتار میکنم و  نمیتونم خودمو کنترل کنم از خدا کمک میخوام از دوستای بهبودیم دعا.

RE: 1- آيا من مي‌پذيرم كه نمي‌توانم مشروبخواري و يا رفتار شخص ديگري را كنترل كنم؟ - sara65 - 2014-08-12

در گذشته خیر اما حالا با کارکرد قدم ها و سنت ها به این درک رسیدم که من باید فقط خودم را کنترل کنم نه دیگران را اما در گذشته تمامی فکر وذکرم مصرف کننده ام بوده و تمامی توجه و تمرکزم را روی او منعطف می کردم و این بود که همیشه خسته و پر از نگرانی بودم اما حالا یاد گرفتم دوربین کنترل رو از روی دیگران بردارم و به سمت خودم برگردانم چون در گذشته اثلا خود را نمی دیدم نه رفتارهایم و نه اشتباهاتم فقط و فقط مصرف کننده ام اولویت زندگی بود.اما خدا رو شکر دیگه دست از کنترل برداشتم و همه چیز رو به دستان پرتوان نیرو برترم میسپارم.

RE: 1- آيا من مي‌پذيرم كه نمي‌توانم مشروبخواري و يا رفتار شخص ديگري را كنترل كنم؟ - MOZHGAN - 2014-08-14

مرحله ی قبل از پذیرش اعلام عجز ،اقرار و تسلیم است . پذیرش محصول صداقت و روشن بینی است .در انجمن با اقرارهای صادقانه و ظاهری به باورهای درونی میرسیم ،ما دچار وسواس فکری هستیم کنترل میکنیم . کنترل از کمبود عدم اعتماد به نفس میاید ، در کنترل عشق نیست ،پنهانکاری است و تولید نفرت.وقتی حد و مرزهای خود را نمیبینم کنترل میکنم من مالک کسی نیستم .نشانه ی کنترل خشم پنهان است.من  افکار و احساسات کسی را نمیتوانم تغییر دهم ، وقتی کسی را کنترل میکنم او قدرت برتر من میشود و زمام امور زندگیم را به دست میگیرد در اصل او مرا کنترل میکند. قدم یک کلید رهایی از کنترل است ،هر چه بیشتر تمرکزم را روی خود بگذارم کمتر کنترل میکنم.تصویر: images/smilies/heart.gif

RE: 1- آيا من مي‌پذيرم كه نمي‌توانم مشروبخواري و يا رفتار شخص ديگري را كنترل كنم؟ - yalda - 2014-08-31

آيا من مي‌پذيرم كه نمي‌توانم مشروبخواري و يا رفتار شخص ديگري را كنترل كنم؟

پذيرش اين موضوع نياز به تلاش و تمرين داره
مني كه هميشه همه را كنترل مي كردم حالا با كاركرد قدم يك با كلمه اي به نام عجز اشنا شدم، يعنبي عدم توانايي و قدرتم در تغيير دادن ديگران، اگه واقعا اين كلمه را بپذيرم مي تونم قبول كنم كه در مقابل رفتارهاي بيمارم عاجزم و نمي تونم او را كنترل كنم يا تغيير بدهم.

RE: 1- آيا من مي‌پذيرم كه نمي‌توانم مشروبخواري و يا رفتار شخص ديگري را كنترل كنم؟ - sadaf - 2014-11-15

بله ، اکنون با کارکرد قدمها و آشنايي با 12 قدم مي دونم که من نمي تونم رفتار و گفتار کسي رو تغيير بدم و پذيرفتم که در اين رابطه من عاحز هستم ، تنها کاري که مي تونم انجام اينه که برنامه بهبودي خودم رو دنبال کنم و روي بهبودي خودم تمرکز کنم .